Moje filozofie

Jsem tu pro vás

MUDr. Pavel Plzák, 57 let , specializace - zdravotnictví, zahraniční politika. Člen hnutí ANO 2011.

Vystudoval jsem Lékařskou fakultu UK v Plzni. Od roku 1985 působím jako chirurg v trutnovské nemocnici a jako ambulantní chirurg v zařízení SAL, Spolek ambulantních lékařů, v.o.s.

V současnosti jsem předsedou krajské organizace Hnutí ANO 2011 Královéhradeckého kraje a poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Snažím se být člověkem dohody. V zásadních věcech se snažím neuhýbat a za svými názory si pevně stát. Jsem-li o nich přesvědčen, snažím se je prosazovat i proti většinovému názoru.

V oblasti zdravotnictví zastávám názor, že lidé musí převzít větší odpovědnost za své zdraví. Způsobů, jakými občany k této odpovědnosti dovedeme, je více. Nelze se svým zdravím, jako nejcennější hodnotou, hazardovat a spoléhat na solidaritu ostatních. Jsem proti centralizaci zdravotnictví a snižování dostupnosti lékařské péče. Jsem přesvědčen, že kvalitní zdravotní péči musíme přiblížit k občanům a ne naopak. Namáhavou práci pracovníků ve zdravotnictví a sociálních službách je třeba kompenzovat zlepšováním jejich pracovních podmínek, omezováním byrokracie a odpovídajícím finančním ohodnocením.

V zahraniční politice, jako člen zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, oponuji názorům jejího předsedy pana Karla Schwarzenberga, který je pro byrokratickou centralizaci Evropské unie a pro přijímání migrantů všech kultur, bez ohledu na bezpečnost v naší zemi.

Prosazuji názor posilování principu subsidiarity ve vztahu Evropské unie a jednotlivých národních států. Je třeba znovu otevřít a podrobit novelizaci tzv. Lisabonskou smlouvu.


Odkaz na mé stránky v Poslanecké sněmovně PČR - ZDE

Výbor

Petiční výbor, člen od 4. 12. 2013

Zahraniční výbor, člen od 4. 12. 2013

Petiční výbor, místopředseda od 5. 12. 2013

Petiční výbor, ověřovatel výboru od 5. 12. 2013


Podvýbor

Podvýbor pro přípravu návrhů na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání, člen od 19. 12. 2013

Podvýbor pro inovace, letectví a kosmonautiku, člen od 26. 2. 2014

Podvýbor pro kulturu, člen od 28. 2. 2014

Podvýbor pro oblast zdravotní péče, vzdělávání a prevenci, člen od 20. 3. 2014


Klub

Poslanecký klub ANO 2011, člen od 30. 10. 2013


Meziparlamentní skupina v rámci MPU

Skupina ČR - Izrael, člen od 6. 2. 2014

Skupina ČR - Řecko, Kypr, člen od 6. 2. 2014

Skupina ČR - Austrálie, Nový Zéland, člen od 13. 2. 2014

Skupina ČR - státy jihovýchodní Asie (Thajsko, Malajsie, Singapur, Kambodža, Myanmar/Barma, Laos), člen od 13. 2. 2014

Skupina ČR - státy severní Afriky (Alžírsko, Egypt, Libye, Tunisko), člen od 13. 2. 2014

Skupina ČR - státy severní Afriky (Alžírsko, Egypt, Libye, Tunisko), předseda od 13. 2. 2014

Skupina ČR - Indonésie, člen od 10. 4. 2015


Instituce

Správní rada VZP, člen od 6. 2. 2014