Hostem v rozhovoru pro XTV byl lékař, člen Správní rady VZP a poslanec za hnutí ANO Pavel Plzák.

23.08.2017

Hostem v rozhovoru pro XTV byl lékař, člen Správní rady VZP a poslanec za hnutí ANO Pavel Plzák.

"Naše zdravotnictví patří bezesporu k nejefektivnějším na světě. V každém systému se najdou nějaké neefektivity, v každém systému mohou být lidé, kteří se snaží získat nelegálnně nějaké obohacení a ten systém se s tím musí vyrovnat," hodnotí Plzák stav našeho zdravotnictví a popisuje také zkušenosti z nemocničního prostředí v USA.

Na téma nedávné vládní krize říká: "Džentlmenské dohody opravdu v politice neplatí. Ani podání ruky neplatí. Koaliční smlouvu sociální demokracie porušila a udivuje mě, že jen proto, aby odstranila Andreje Babiše z vlády, byla ochotna obětovat jak svoji pověst, tak své preference a ve výsledku i svého předsedu." Navzdory odchodu předsedy hnutí ANO z postu ministra financí se na základě odezvy od občanů domnívá, že anabáze posledních měsíců mu nakonec pomohla a další působení ve vládě si bez jeho účasti představit nedokáže.

"Uprchlíkům říkám nelegální přistěhovalci, protože se do Evropy dostávají nezákonnou cestou za pomoci pašeráků. Přiznejme si, že Evropa si s nimi neví rady, neumí je vracet do zemí jejich původu. Myslím si, že 99% z nich nemá podle mezinárodních dohod ani právo na azyl, ani na mezinárodní ochranu. Evropa je neumí integrovat a pokud nebudou dohody se zeměmi jejich původu, tak je to neřešitelná situace a stává se časovoanou bombou," dodává Plzák k uprchlické krizi v Evropě.