A pojďme k volbám.

20.10.2017

Všem hezký volební den, předvolební běsnění skončilo a myslím, že si všichni
oddychli. Asi nebudu daleko od pravdy, když napíši, že valná většina z nás, jak voličů, tak kandidátů, něco takového před volbami dosud nezažila. Svědčí to o tom, že jde opravdu o hodně. Komentáře v mediích píší, že se volbami určí další směřování naší republiky. 

Nevím, co tím přesně myslí, ale já vím bezpečně pouze jedno: pokud
vznikne předjednaná koalice Kalousek, Sobotka, Bělobrádek, Fiala a ev. někdo další do počtu, jsme zase tam, kde jsme byli před 7mi a více lety. Nechť si každý vzpomene. 

Další zadlužování země a návrat k tzv. kumpánskému kapitalismu, který jsme tu měli. To je systém z anglického překladu crony capitalism, který na dobu po revoluci přesně sedí. Systém, kdy úspěšný není kvalitní, podnikavý, ale bohužel poctivý člověk. Naopak, úspěšný je ten, kdo si pořídí co nejvíce kumpánů mezi politiky, kmotry , úředníky atd. Možná se to v té době považovalo za normální styl podnikání a řízení státu, ale já myslím, že lidé ve volbách před 4mi lety dali jasně najevo, že takhle pokračovat nechtějí. 

Bohužel, vzhledem k tomu, co nám vznikem antibabišovské koalice hrozí, je zřejmě třeba vyslat tento signál těmto stranám ještě jednou. Snad se konečně proberou, nějak zreformují / pokud je to vůbec možné /
a začnou fungovat ve prospěch občanů. Hnutí ANO se o to 4 roky snažilo. Chci poděkovat našim příznivcům za podporu, respektuji, že řada lidí nemá stejný pohled na věc, jako já, a bude podle toho volit. 

Přesto si poblahopřejme, že jsme tu předvolební masáž objektivní i neobjektivní přečkali ve zdraví. A pojďme k volbám.
P.Plzák